دکتر اعلمی، جراحی پلاستیک، سوالات متداول

جراحی پلاستیک، سوالات متداول

در حوزه جراحی پلاستیک این سوالات جزو بیشترین و پرتکرار ترین سوالاتی است که بیماران و یا وابستگان آن ها، و یا کسانی که می خواهند در زمینه جراحی پلاستیک، عمل های زیبایی و جراحی چاقی و… اطلاعات کسب نمایند، دارند. لذا در ادامه این سوالات همراه با پاسخ آن ها آمده است تا اگر برای شما نیز این سوال ها مطرح شده است، بتوانید به سرعت پاسخ آن ها را بیابید.

دکتر اعلمی، جراحی پلاستیک، سوالات متداول

 1. چاقی مرضی چیست؟

  چاقی یک وضعیت طبی است که همراه چربی اضافه در بدن است و باعث کاهش طول عمر و افزایش مشکلات سلامتی می شود. شاخص توده بدنی (به اختصارBMI) با تقسیم وزن بر حسب کیلو گرم بر قد بر حسب متر به توان ۲ محاسبه می شود.

 2. چه بیماری هایی به دنبال چاقی ایجاد می شوند؟

  فشارخون، افزایش چربی خون، اپنه در خواب، بیماری انسدادی مزمن ریه، نارسایی قلبی، بیماری عروق قلب، بیماری های عروقی، نارسایی کلیوی، بی اختیاری ادراری، بیماری پلی کیستیک تخمدان و نازایی، درد کمر، درد مفاصل، اضطراب و افسردگی.

 3. چراحی پلاستیک چیست؟

  جراجی پلاستیک، یک تخصص پزشکی است که با اصلاح یا ترمیم شکل و کارکرد سروکار دارد. ترمیم کارکردی، ساختاری، و زیبایی هرگونه نقص یا بدشکلی بدن انسان را جراحی پلاستیک می نامند. در حالی که بیش‌تر برای جراحی زیبایی شناخته‌شده‌است

 4. جراحی پلاستیک شامل چه عمل هایی می شود؟

  عمل های جراحی پلاستیک متععد است. کلیه اعمال جراحی زیبایی عبارتند از لیفت صورت، لیفت بازو (براکیوپلاستی)، لیفت شکم (ابدومینوپلاستی)، اعمال جراحی زیبایی پستان (ماموپلاستی- ماستوپکسی-پروتز پستان)، پروتز باسن